İlaç

Actilyse 50 mg 1 Flakon

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Enzimler - Alteplazİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Actilyse 50 mg 1 Flakon
Firma:Boehringer Ingelheim İlaç
Etkin Madde:ALTEPLAZ
ATC Kodu:B01AD02
Kamu Kodu:A09182
Barkod:8699693790040
Fiyatı:2182.14 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Actilyse 50 mg 1 Flakon Endikasyonları

Actilyse 50 mg;
- Akut iskemik inmenin trombolitik tedavisi: Alteplaz, disabilite insidansını azaltmak ve nörolojik iyileşmeyi artırmak için erişkinlerde akut iskemik inme tedavisinde endikedir. Tedavi yalnızca, inme semptomlarının ortaya çıkmasından sonraki 3 saat içerisinde ve bilgisayarlı beyin tomografisi (BT) gibi uygun bir görüntüleme yöntemiyle, intrakranyal hemorajinin dışlanmasından sonra başlatılmalıdır.
- Hemodinamik instabilite ile birlikte olan akut masif akciğer embolisinin trombolitik tedavisi: Akciğerlerin çoklu segmentinde ya da bir lobundaki kan akımı tıkanıklığı olarak tanımlanan pulmoner embolinin eritilmesinde endikedir. Teşhis, mümkün olduğunca pulmoner anjiyografi gibi objektif yöntemler ya da akciğer sintigrafisi gibi non-invazif yöntemler ile doğrulanmalıdır. Akciğer embolisine ilişkin mortalite ve geç dönemli morbidite üzerinde klinik çalışma bulunmamaktadır.
- Akut miyokard enfarktüsünün trombolitik tedavisi: Tedaviye semptomların başlangıcını izleyen 6 saat içerisinde başlanabilen hastalarda; 90 dakikalık (hızlandırılmış) doz rejimi ve tedaviye semptomların başlangıcından sonraki 6-12 saatte başlanabilen
hastalarda: 3 saatlik doz rejimi tedavilerinde etkilidir.

Actilyse 50 mg 1 Flakon Fiyatı

Actilyse 50 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 2182.14 TL dir. Boehringer Ingelheim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699693790040 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Actilyse 50 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Enzimler - Alteplaz

Actilyse 50 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Actilyse 50 mg 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.