Sağlık Haberleri

Adım Ölçer Nasıl Çalışır?

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde ücretsiz olarak adım sayar olarak ta bilinen adım ölçer datıtacak. Peki bu adım sayar veya adım ölçer nasıl çalışır?

Obezite ile mücadele programı başlatan Sağlık Bakanlığı, önümüzdeki günlerde aile hekimleri aracılığıyla ücretsiz adım ölçer dağıtacak.

Günde 10.000 adım atmanın insan sağlığı ve obezite ile mücadeledeki önemini vurgulayan Bakan Akdağ, halkı spora ve yürümeye teşvik etmek amacıyla bu uygulamayı hayata sokacaklarını belirtti.

2 milyon adet adım ölçer cihazının alımıyla ilgili alınan kararın resmi gazetede yayınlandığını hatırlatan Bakan Akdağ, bu cihazlar sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak dedi.

Adım Ölçer Nasıl Çalışır, Nasıl Kullanılır?
Adım ölçerin çalıştırılması için cihazın kalça kemiği hizasındaki bir bölgeye sabitlenmesi ve cihazın açılması yeterlidir.

Adım ölçerin çalışması için cihazı kemerinize takabilir ya da bel çantanıza koyabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra adım ölçer paketinizden çıkan klips ile cihazı kıyafetinize takabilirsiniz.

Adım ölçerin doğru çalışıp çalışmadığının kontrolü için cihazı açtıktan sonra 10-20 adım arası yürümeniz ve cihazdaki göstergenin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.