İlaç

Ambisome 50 mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Antibiyotikler - Amfoterisin Bİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ambisome 50 mg 1 Flakon
Firma:Gilead Sciences İlaç
Etkin Madde:Amfoterisin B Lipozomal
ATC Kodu:J02AA01
Kamu Kodu:A00620
Barkod:8698760790068
Fiyatı:472.04 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ambisome 50 mg 1 Flakon Endikasyonları

Ambisome;
• Nötropenik hastalarda nedeni bilinmeyen ateşin (FUO) tedavisinde etkilidir. Bu anlamda FUO, en az 96 saat antibiyotik tedavisine yanıt vermeyen inatçı ateş olarak tanımlanır; bu tip ateş bu hasta populasyonunda sistemik bir mantar enfeksiyonunun göstergesidir. Tedavisine başlanmadan önce FUO
nedeni olabilen yaygın viral, parazitik veya mikobakteriyal enfeksiyonlar incelenerek hariç tutulmalıdır.
• Duyarlı organizmalara bağlı olarak gelişen sistemik mikotik enfeksiyonların tedavisinde (örn. kriptokokoz, Kuzey Amerika blastomikozu, dissemine kandidiyaz, koksidioidomikoz, aspergilloz, histoplasmoz, mukormikoz gibi) ve bazı Amerikan mukokutanöz layşmanyaz vakalarının tedavisinde etkilidir.
• İmmünyeterliliği olan yetişkin ve çocuk hastalardaki viseral layşmanyaz'm tedavisinde etkilidir. İmmünyetmezliği olan hastalarda (örn. HIV pozitif) da viseral layşmanyazin primer tedavisinde etkilidir.
• Sadece pozitif deri reaksiyonuna neden olan ya da sadece serolojik teste yanıt veren ve klinik olarak belirgin olmayan mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmamalıdır.

Ambisome 50 mg 1 Flakon Fiyatı

Ambisome 50 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 472.04 TL dir. Gilead Sciences İlaç firması tarafından satışa sunulan 8698760790068 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Ambisome 50 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Antibiyotikler - Amfoterisin B

Ambisome 50 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ambisome 50 mg 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.