İlaç

Andazol Şurup 20 ml

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Benzimidazol Türevi İlaçlar - Albendazolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Andazol Şurup 20 ml
Firma:Biofarma İlaç
Etkin Madde:Albendazol
ATC Kodu:P02CA03
Kamu Kodu:A00749
Barkod:8699578700010
Fiyatı:4.67 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Andazol Şurup 20 ml Endikasyonları

Andazol Şurup; insanlarda nematodların (Ascaris lumbricoides, Oxyuris vermicularis,Enterobius vermicularis, Uncinariasis, Ankylostoma duodenale, Necator americanus, Trichuris trichiura, Strongyloides stercoralis) ve sestodların (Taeniasis, Taenia saginata, Taenia solium, Hymenolepis nana, Multipl intestinal helmintiasis) neden olduğu bağırsaklara ait helmintiasis (Solucan enfestasyonundan ileri gelen herhangi bir hastalık) enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Echinococcus granulosus'un neden olduğu hidatid hastalığın (kist hidatik) tedavisi primer olarak cerrahidir. Ancak ameliyata kontrendikasyon varsa, hasta cerrahi müdahaleyi red ediyorsa, ameliyattan sonra nüks oluşmuşsa, ameliyat sırasında kist sıvısı saçılmışsa, kist sayısı çok olup müdahale zorsa Albendazol sekonder tedavi ajanı olarak etkilidir.

Andazol Şurup 20 ml Fiyatı

Andazol Şurup 20 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 4.67 TL dir. Biofarma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699578700010 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Andazol Şurup 20 ml Etkin Maddesi

Albendazol


Andazol Şurup 20 ml ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Andazol Şurup 20 ml ilacının Kategorisi

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Benzimidazol Türevi İlaçlar - Albendazol

Andazol Şurup 20 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Andazol Şurup 20 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.