İlaç

Andazol Süspansiyon 60 ml

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Benzimidazol Türevi İlaçlar - Albendazolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Andazol Süspansiyon 60 ml
Firma:Biofarma İlaç
Etkin Madde:Albendazol
ATC Kodu:P02CA03
Kamu Kodu:A09271
Barkod:8699578700034
Fiyatı:11.06 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Andazol Süspansiyon 60 ml Endikasyonları

Andazol Süspansiyon; insanlarda nematodların (Ascaris lumbricoides, Oxyuris vermicularis,Enterobius vermicularis, Uncinariasis, Ankylostoma duodenale, Necator americanus, Trichuris trichiura, Strongyloides stercoralis) ve sestodların (Taeniasis, Taenia saginata, Taenia solium, Hymenolepis nana, Multipl intestinal helmintiasis) neden olduğu bağırsaklara ait helmintiasis (Solucan enfestasyonundan ileri gelen herhangi bir hastalık) enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Echinococcus granulosus'un neden olduğu hidatid hastalığın (kist hidatik) tedavisi primer olarak cerrahidir. Ancak ameliyata kontrendikasyon varsa, hasta cerrahi müdahaleyi red ediyorsa, ameliyattan sonra nüks oluşmuşsa, ameliyat sırasında kist sıvısı saçılmışsa, kist sayısı çok olup müdahale zorsa Albendazol sekonder tedavi ajanı olarak etkilidir.

Andazol Süspansiyon 60 ml Fiyatı

Andazol Süspansiyon 60 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 11.06 TL dir. Biofarma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699578700034 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Andazol Süspansiyon 60 ml Etkin Maddesi

Albendazol


Andazol Süspansiyon 60 ml ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Andazol Süspansiyon 60 ml ilacının Kategorisi

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Benzimidazol Türevi İlaçlar - Albendazol

Andazol Süspansiyon 60 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Andazol Süspansiyon 60 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.