İlaç

Anestol Pomat (Krem) 30 g

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokainİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Anestol Pomat (Krem) 30 g
Firma:Sandoz İlaç
Etkin Madde:Lidokain HCL
ATC Kodu:D04AB01
Kamu Kodu:A00762
Barkod:8699516379018
Fiyatı:15.85 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Anestol Pomat (Krem) 30 g Endikasyonları

Anestol Pomat (Krem) bir tür lokal aneztezik ilaçtır. Anestol Pomat deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlerle oluşan kaşıntı, dudak, meme ucu ve anüs çatlakları ile ağrıları, soluk borusunun içerisine tüp yerleştirilmesi esnasında kaydırıcı (lubirkan) olarak kullanılır.

Anestol Pomat (Krem) 30 g Yan Etkileri

Tüm ilaçların kullanımı ile görülebildiği gibi Anestol Pomad'ın kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

1000 hastadan 1 ila 10 hastada görülen yan etkiler: İlacın uzun dönem bölgesel kullanımı ile aşırı duyarlılık görülebilir.

100 hastadan 1 ila 10 hastada görülen yan etkiler: Cilt yüzeyinde tahriş, döküntü, kaşıntı ve kızarıklık.

Bu yan etkiler haricinde bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda, durumu doktor ya da eczacınıza bildiriniz.

Anestol Pomat (Krem) 30 g Kullanımı

Anestol Pomad kullanımı ile ilgili doktorunuz farklı bir öneride bulunmadıysa, uygun miktardaki Anestol, ilgili bölgeye sürülüp, iyice yedirilerek kullanılır.

Anestol Pomat (Krem) Fiyatı

Anestol Pomat (Krem) 30 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 15.85 TL dir. Sandoz İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699516379018 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Anestol Pomat (Krem) 30 g Etkin Maddesi

Anestol Pomat (Krem) 30 g ilacının etkin maddesi olan Lidokain, orjinal ismiyle Lidocaine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 137-58-6 olup, molekül ağırlığı 176.16872 g/mol, formülü ise C10H8O3 dir. Lidokain maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar deri altı, damara enjekte, ve deri yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Anestol Pomat (Krem) ilacının ana etkin maddesi Lidokain için Kimyasal Yapı Resmi:

Anestol Pomat (Krem) 30 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokain

Anestol Pomat (Krem) 30 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Anestol Pomat (Krem) kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.