İlaç

Arava 20 mg 30 Tablet

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - Selektif Immünosüpresanlar - Leflunomidİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Arava 20 mg 30 Tablet
Firma:Sanofi Aventis İlaç
Etkin Madde:Leflunomid
ATC Kodu:L04AA13
Kamu Kodu:A00873
Barkod:8699809090477
Fiyatı:67.65 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Arava 20 mg 30 Tablet Endikasyonları

Arava, yetişkin hastaların tedavisinde 'hastalığı modifiye edici antiromatizmal ilaç' (DMARD) olarak aşağıdaki rahatsızlıklarda etkilidir.
• Sülfasalazin veya metotreksat ile kontrol altına alınamayan veya bu ilaçları tolere edemeyen veya bu ilaçların kullanımının kontrendike olduğu aktif romatoid artrit ve yine sulfosalazin veya metotreksat ile kontrol altına alınamayan veya bu ilaçları tolere edemeyen veya bu ilaçların kullanımının kontrendike olduğu aktif psöriyatik artrit tedavisinde etkilidir.
Hepatotoksik ya da hematotoksik DMARD'larla (örn. metotreksat) yapılan yakın tarihli veya eş zamanlı tedaviler ciddi yan etki riskinde artısla sonuçlanabilir; bu nedenle Arava tedavisine baslanırken yarar/risk oranı göz önüne alınarak dikkatle değerlendirilmelidir. Bunun yanı sıra, Arava 'dan diğer bir DMARD'a geçerken ilacın organizmadan arınma (wash-out) prosedürünün izlenmemesi, bu değişiklikten uzun bir süre sonra dahi ciddi yan etki riskini arttırabilir.

Arava 20 mg 30 Tablet Fiyatı

Arava 20 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 67.65 TL dir. Sanofi Aventis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699809090477 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Arava 20 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Leflunomid


Arava 20 mg 30 Tablet ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Arava 20 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - Selektif Immünosüpresanlar - Leflunomid

Arava 20 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Arava 20 mg 30 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.