İlaç

Aspinal 500 mg 20 Tablet

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Salisilik Asit ve Türevleri - Asetilsalisik Asit

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Aspinal 500 mg 20 Tablet
Firma:Münir Şahin İlaç
Etkin Madde:Asetilsalisilik Asit
ATC Kodu:N02BA01
Kamu Kodu:
Barkod:8699523010140
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Aspinal 500 mg 20 Tablet Endikasyonları

Analjezik , antipiretik ve antienflamatuar etkileri nedeniyle;
- Baş ağrıları ,
- Diş ağrıları,
- Romatizmal ağrılar, adale ağrıları,
- Nevralji ve adet sancıları,
- Migren,
- Yüksek ateş durumlarında endikedir.

Aspinal 500 mg 20 Tablet Yan Etkileri

Midede yanma, bulantı, gizli gastro-intestinal kanama, dispepsi, anoreksi gibi yan etkiler görülebilir. Yüksek dozda baş dönmesi, tinnitus (kulak çınlaması) oluşur. Nadir olarak aşırı hassasiyete bağlı deri reaksiyonları, nefes darlığı ve trombositopeni görülebilir. Uzun süreli kullanımında kronik demir eksikliği anemisine neden olabilir.

Aspinal 500 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Aspinal 500 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Asetilsalisilik Asit, orjinal ismiyle Acetylsalicylic Acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 50-78-2 olup, molekül ağırlığı 180.15742 g/mol, formülü ise C9H8O4 dir. Asetilsalisilik Asit maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Aspinal 500 mg 20 Tablet ilacının ana etkin maddesi Asetilsalisilik Asit için Kimyasal Yapı Resmi:

Aspinal 500 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Salisilik Asit ve Türevleri - Asetilsalisik Asit

Aspinal 500 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Aspinal 500 mg 20 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.