İlaç

Avil Tablet 22.7 mg

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Sübstitüe Alkilamin - Feniraminİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Avil Tablet 22.7 mg
Firma:Sandoz İlaç
Etkin Madde:Feniramin
ATC Kodu:R06AB05
Kamu Kodu:A01053
Barkod:8699516010324
Fiyatı:3.19 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Avil Tablet 22.7 mg Endikasyonları

Avil Tablet; aşırı duyarlılık reaksiyonlarıyla çeşitli nedenlerden kaynaklanan kaşıntıların tedavisinde kullanılmaktadır. Akıntılı mukoza iltihaplarında ve sulanan ekzemalarda, ek belirti olan sıvı sızıntısını azaltır. Allerjik hastalıklarla ilgili yakınmalar (aşırı duyarlılık belirtileri): aksırık nöbetleri, buruna kaşıntı ve ifrazatla birlikte seyreden saman nezlesi (pollinosis), gözde konjunktiva iltihabı, ürtiker ve deride kızarıklık ve şişkinlik yapan kaşıntılı ekzema (nörodermatit) tedavilerinde etkilidir.

Avil Tablet Fiyatı

Avil Tablet 22.7 mg, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 3.19 TL dir. Sandoz İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699516010324 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Avil Tablet 22.7 mg Etkin Maddesi

Feniramin


Avil Tablet ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Avil Tablet 22.7 mg ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Sübstitüe Alkilamin - Feniramin

Avil Tablet 22.7 mg Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Avil Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.