İlaç

Axepta 50 mg/2 ml

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofenİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Axepta 50 mg/2 ml
Firma:Gürel İlaç
Etkin Madde:Deksketoprofen Trometamol
ATC Kodu:M01AE17
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Axepta 50 mg/2 ml Endikasyonları

Axepta bir ağrı kesici ilacıdır. Ağızdan tablet şeklinde ilaç alamayan hastalarda Axepta kasa enjekte ya da damara enjekte edilerek vücuda verilir. Axepta 50 mg/2 ml orta ve ileri derecede seyreden ameliyat sonrası ağrılarda, şiddetli böbrek ağrısı ve bel ağrısı nedeniyle ortaya çıkan belirtilerin tedavi edilmesi için kullanılır.

Axepta 50 mg/2 ml Etkin Maddesi

Axepta 50 mg/2 ml ilacının etkin maddesi olan Deksketoprofen, orjinal ismiyle Dexketoprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 22161-81-5 olup, molekül ağırlığı 254.28056 g/mol, formülü ise C16H14O3 dir. Deksketoprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve enjeksiyon yollarından biriyle alınır.


Axepta ilacının ana etkin maddesi Deksketoprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Axepta 50 mg/2 ml ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofen

Axepta 50 mg/2 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Axepta kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.