İlaç

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - H2 Reseptör Antagonistleri - Nizatidin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül
Firma:Actavis İlaç
Etkin Madde:Nizatidin
ATC Kodu:A02BA04
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül Endikasyonları

Axid Ampül; aktif duodenal ülser tedavisi ve aktif duodenal ülserin iyileşmesinden sonra duodenal ülser hastalarının devam (idame) tedavisinde ve aktif benign (iyi huylu) gastrik ülser tedavisinde etkilidir ancak kötü huylu (malign) gastrik ülserasyon ihtimali tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca eroziv ve ülseratif özofajit ve gastroözofajiyal reflüden kaynaklanan göğüs yanması da dahil olmak üzere endoskopik olarak tanı koyulan özofajitlerde de kullanılmaktadır.

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül Etkin Maddesi

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül ilacının etkin maddesi olan Nizatidin, orjinal ismiyle Nizatidine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 76963-41-2 olup, molekül ağırlığı 331.45744 g/mol, formülü ise C12H21N5O2S2 dir. Nizatidin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül ilacının ana etkin maddesi Nizatidin için Kimyasal Yapı Resmi:

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - H2 Reseptör Antagonistleri - Nizatidin

Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Axid 25 mg/ml IV 5 Ampül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.