Sağlık Haberleri

Bakanlık Damacana Firmalarının Peşini Bırakmıyor

Bakanlık tehlikeli damacana firmalarını deşifre etmeye deva edeceklerini açıkladı. Bu kez, araştırma 81 ilde, Türkiye çapında olacak.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ açılış için gittiği Gazi Üniversitesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Damacana tehlikesinin peşini bırakmadıklarını söyleyen Bakan Akdağ, 'Çalışmalarımız sürüyor. Tüm Türkiye'de dolum tesislerini araştırıyoruz. Cuma gününe kadar netleşecek. Sağlıksız üretim yapan firmaların tamamını bakanlığın internet sitesinden duyuracağız' dedi.

Deşifre Edilen Damacana Suyu Firma Sayısı 20'ye Çıktı

Özellikle yaz gününde su tüketiminin ön plana çıktığını vurgulayan Bakan, 'Sadece dolum tesisini mühürlemekle iş bitmiyor. Satış noktaları da çok önemli. Dolum tesisinde problem olmayan bir markanın 25 satış noktasını inceledik. 24'ü temiz çıkmasına rağmen, biri sağlıksız çıktı. Zaten dolum tesisinde de problem yok ama satış noktasının birinde problem var. İlgili satış noktasıyla meselenin irtibatını gösterir' dedi.

81 ilde yapılan büyük çaplı araştırmanın sonuçlarının cuma günü açıklanacağını bildiren Recep Akdağ, 'İstanbul'da yapılan araştırma sonucu 5 firmayı belirledik, isimlerini duyurduk. Aynı işlemi Türkiye genelinde de yapacağız. Satış noktalarını adreslerine, markalarına kadar bildereceğiz' dedi.