İlaç

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Sivilce Tedavisi İçin Antienfektifler - Klindamisin Kombinasyonlarıİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g
Firma:Farma-Tek İlaç
Etkin Madde:Klindamisin ve Benzoil Peroksit
ATC Kodu:D10AF51
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699738340049
Fiyatı:78.5 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g Endikasyonları

Klindamisin ve Benzoil Peroksit maddelerini içeren Benzalin Jel/Krem, Akne Vulgaris / sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Benzalin Krem'in kullanım amacı olan Akne Vulgaris (sivilce) hastalığının ICD-10 kodu L70.0 dır.

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g Kullanımı

Benzalin Jel, ilaç kutusu içinden çıkan plastik çubuk ile sivilceli bölgeye uygulanır. Doktorunuz tarafından başka dozda önerilmediyse Jel'i sabah ve akşam birer kez olmak üzere günde toplam kez kez sürünüz. Benzalin'i cildinize sürmeden önce, cildinizi yıkamalısınız. Yıkanan bölgeyi ılık su ile duruladıktan sonra hassas bir şekilde cildinizi kurutun ve ardından jeli plastik çubuk yardımıyla cildinize sürünüz. Doktorunuzun önerdiği süreden önce ilacın kullanımını bırakmanız durumunda, ilacın iyileştirici etkisi kaybolacaktır. Kullanım süresi hususunda doktorunuzun tespitlerine dikkat etmelisiniz.

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g Fiyatı

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 78.5 TL dir. Farma-Tek İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699738340049 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g Etkin Maddesi

Klindamisin ve Benzoil Peroksit


Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Sivilce Tedavisi İçin Antienfektifler - Klindamisin Kombinasyonları

Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Benzalin Topikal Jel (Krem) 50 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.