İlaç

Betaserc 8 mg 30 Tablet

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Başdönmesi İlaçları - Baş Dönmesi İlaçları - Betahistinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Betaserc 8 mg 30 Tablet
Firma:Abbott İlaç
Etkin Madde:Betahistin Dihidroklorür
ATC Kodu:N07CA01
Kamu Kodu:A01307
Barkod:8699820010058
Fiyatı:19.33 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Betaserc 8 mg 30 Tablet Endikasyonları

Betaserc 8 mg; iç kulaktaki denge sıvısında oluşan basınç artışı sonucu görülen baş dönmesi, şiddetli baş dönmesi ve hareket duygusunun yitirilmesi, ilerleyici işitme kaybı, bulantı, kusma ve kulak çınlaması için kullanılır.

Betaserc 8 mg 30 Tablet Kullanımı

Betaserc 8 mg yemeklerle birlikte veya yemeklerden bağımsız olarak kullanılabilir. Ancak hafif mide problemlerine neden olabilmektedir. İlacın yemekle birlikte alınması mide ile ilgili yaşanacak problemlerin azalmasına yardımcı olabilir.

Hamilelikte Kullanımı
Betaserc 8 mg'ın hamilelikte kullanımı nedeniyle fetüsün etkilenip etkilenmediği bilinmemektedir. Eğer hamile iseniz doktorunuz bilgilendirmeli, doktorunuz kullanmanızı söylemedikçe Betaserc'i hamilelik döneminde kullanmamalısınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Betaserc'in anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Betaserc 8 mg kullanan laktasyon dönemindeki emziren anneler doktor tarafından aksi söylenmedikçe bebeğini emzirmemelidir.

Betaserc Fiyatı

Betaserc 8 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.33 TL dir. Abbott İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699820010058 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Betaserc 8 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Betaserc 8 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Betahistin, orjinal ismiyle Betahistine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 5638-76-6 olup, molekül ağırlığı 136.19428 g/mol, formülü ise C8H12N2 dir. Betahistin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Betaserc ilacının ana etkin maddesi Betahistin için Kimyasal Yapı Resmi:

Betaserc 8 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Başdönmesi İlaçları - Baş Dönmesi İlaçları - Betahistin

Betaserc 8 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Betaserc kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.