İlaç

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml

Dermatolojik İlaçlar - Diğer Dermatolojik İlaçlar - Diğer Dermatolojik Ürünler - Diğer - Minoksidilİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml
Firma:Biota İlaç
Etkin Madde:Minoksidil
ATC Kodu:D11AX01
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8697432094909
Fiyatı:61.93 TL
Reçete Tipi:Reçetesiz
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Endikasyonları

Androgenetik alopesi bir diğer ismiyle saç dökülmesi veya kellik tedavisinde kullanılan Bioxinin Forte Sprey, Minoksidil etken maddesine sahiptir. Bioxinin saç dökülmesine karşı ve saç büyümesinin uyarılması amacıyla kullanılmaktadır.

Androgenetik alopesi ya da androjenik alopesi hastalığının ICD-10 kodu L64'tür. ICD, hastalıkların uluslararası sınıflandırılması için kullanılan bir yöntemdir.

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Yan Etkileri

Diğer tüm ilaçlar gibi Minoksidil etken maddesine sahip Bioxinin Forte Sprey'in de bazı yan etkileri görülebilmektedir. En önemli yan etkileri; ciltte döküntü, ani elerji belirtileri, ani bir şekilde tansiyonun düşmesidir. Bu yan etkiler çok ciddidir. Hasta hiç vakit kaybetmeden bir acil servise götürülmeli ya da dokturuna haber verilmelidir.

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Kullanımı

Bioxinin 18 ila 64 yaş aralığındaki kişilerin kullanımı için uygundur. Bu yaş aralığının dışında olan genç ya da yaşlı kişiler ilacı kullanmamalıdır.

İlaç uzun süreli kullanımı sonrası etkisini gösterebileceğinden tedavi yarıda bırakılmamalıdır. Bioxinin'in 4 ila 6 ay sürekli kullanımı sonrası gerçek etkisi 12'inci ayda görülür. İlaç sabah ve akşam birer kez olmak üzere saç dökülmesi bulunan bölgeye 5 püskürtme dozunda uygulanmalıdır. Yani bir gün içerisinde 10 püskürtme yapılacaktır. Sprey saç dökülmesi görülen bölge dışında vücudun hiçbir bölgesinde kullanılmamalı, eğer ki vücudun başka yerlerine temas ederse, spreyin temas ettiği alan bol su ile yıkanmalıdır. Şampuan, saç spreyi, jöle gibi kimyasal ürünler, ilacın kullanımından minimum 30 dakika sonra kullanılmalı, boya, perma gibi işlemler yapılacak ise de spreyin kullanımı bu işlemlerden 24 saat önce kesilmelidir.

İlacın zamanında uygulanması tedavi için önemlidir. Doktorunuzun farklı bir tavsiyesi olmadığı sürece sprey yukarıda belirtilen doz ve şekilde kullanılmalıdır.

Bioxinin Deri Spreyi Fiyatı

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 61.93 TL dir. Biota İlaç firması tarafından satışa sunulan 8697432094909 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Etkin Maddesi

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml ilacının etkin maddesi olan Minoksidil, orjinal ismiyle Minoxidil maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 38304-91-5 olup, molekül ağırlığı 209.2483 g/mol, formülü ise C9H15N5O dir. Minoksidil maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve cilt yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Bioxinin Deri Spreyi ilacının ana etkin maddesi Minoksidil için Kimyasal Yapı Resmi:

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Diğer Dermatolojik İlaçlar - Diğer Dermatolojik Ürünler - Diğer - Minoksidil

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Kontrendikasyonları

Bioxinin saç spreyi sadece erkeklerin kullanımına uygun olup, kadınlar kullanmamalıdır. 18 yaşından küçük olan erkeler veya geriatri sınıfından olan 65 yaşından büyük erkekler de spreyi kullanamaz. İlacın etken maddesi olan Minoksidil'e, ilacın içerisinde yer alan diğer maddelere, saçlı kafa derisinde kızarıklık, iltihap, enfeksiyon ya da tahriş gibi hastalıkları olan kişilerde ve Guanetidin içeren ilaçları kullananlar da Bioxinin Sprey'i kullanamaz.

Bioxinin Deri Spreyi %2 60 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Bioxinin Deri Spreyi kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.