İlaç

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Jinekolojik Antiinfektif ve Antiseptikler - Jinekolojik Antiinfektif ve Antiseptikler - İmidazol Türevleri - Ornidazolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Ornidazol
ATC Kodu:G01AF06
Kamu Kodu:A01416
Barkod:8699525105790
Önceki: 8699505101385
Fiyatı:16.84 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet Endikasyonları

Biteral Vajinal Tablet; kadınlarda ve erkeklerde Trichomonas vaginalis'e bağlı genitoüriner enfeksiyonlar; vajinit, vulvovajinit, bartolinit, üretrit, servisit ve balanit, prostatitin tedavisinde kullanılmaktadır.

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet Yan Etkileri

Biteral'in yan etkileri;
Baş ağrısı, bulantı, uyku hali ve kusma gibi mide/bağırsak rahatsızlıkları, hafif yan etkiler olarak görülebilir.

Bazı izole vakalarda, irade dışı titreme, baş dönmesi, nöbet, kas sertliği, koordinasyon bozuklukları, yorgunluk, baş dönmesi, duyusal veya karışık periferal nöropati gibi merkezi sinir sistemi bozuklukları ve geçici bilinç kaybı bildirilmiştir.

Anormal karaciğer fonksiyon testleri, tat alma bozukluğu ve cilt reaksiyonları gözlenmiştir.

Biteral'in damar yolu ile nejektesi sırasında, aşırı duyarlılık ve lokal ağrı bazen kaydedilmiştir.

Biteral Vajinal Tablet Fiyatı

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.84 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525105790 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet Etkin Maddesi

Ornidazol


Biteral Vajinal Tablet ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Jinekolojik Antiinfektif ve Antiseptikler - Jinekolojik Antiinfektif ve Antiseptikler - İmidazol Türevleri - Ornidazol

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet Kontrendikasyonları

Biteral, Biteral'in etken maddesi olan ornidazol'a ya da diğer nitroimidazol türevleri olan Azanidazole, Metronidazol, Nimorazole, Ornidazol, Propenidazole, Secnidazole, Tinidazol'e karşı aşırı duyarlı olduğu bilinen hastalarda tavsiye edilmez.

Biteral Vajinal Tablet 500 mg 3 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Biteral Vajinal Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.