İlaç

Botox 100 IU 1 Flakon

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Periferik Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer İlaçlar - Botulinum Toksiniİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Botox 100 IU 1 Flakon
Firma:Allergan İlaç
Etkin Madde:Botulinum Toksini
ATC Kodu:M03AX01
Kamu Kodu:A01433
Barkod:8699490579015
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Botox 100 IU 1 Flakon Endikasyonları

Botox ilacı Botulinum Toksini etken maddesine sahip bir ilaçtır. Botox Flakon değişik yaş gruplarında kullanılmaktadır.

İlaç erişkin hastalarda, kronik migrene bağlı olarak görülen baş ağrılarının giderilmesi, inme geçirmiş olan kişilerin bilek ve/veya ellerinde görülebilen inatçı kas spazmları durumunda, boyun ve omuzlarda oluşan inatçı kas spazmında, uygulanan diğer lokal (bölgesel) tedavinin yeterli olmadığı ya da günlük yaşamı etkiler düzeydeki aşırı koltuk altı terlemesi durumunda kullanılmaktadır.

İlaç, geriatri olmayan (en fazla 64 yaşında olan) kişilerde, kaş kaldırma olarak bilinen yöntem amacıyla da kullanılır. Botox ilacının kaş kaldırma olarak tabir edilen amaç için kullanılması için, kişinin psikolojisini ciddi seviyede etkileyip etkilemediği de dikkate alınır. Bu yöntem ile glabella çizgileri olarak tanımlanan çizgilerin görünümünde geçici bir iyileşme elde edilmesi için kullanılmaktadır.
Erişkin hastalarla birlikte 12 yaşından büyük çocuklarda (ergenlerde) şaşılık, istek dışı göz kırpma, göz kapakları ile yüzde inatçı kas spazmları hastalıklarında da kullanılır.
Serebral Palsi tedavisi amacıyla da kullanılan Botox Flakon, serebral palsi hastası olup yürüyebilen çocukların ayaklarındaki şekil bozukluğunun kontrol edilmesi amacıyla kullanılır.

Botox 100 IU 1 Flakon Etkin Maddesi

Botulinum Toksini


Botox ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Botox 100 IU 1 Flakon ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Periferik Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer İlaçlar - Botulinum Toksini

Botox 100 IU 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Botox kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.