İlaç

Brilinta 90 mg 56 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Tikagrelorİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Brilinta 90 mg 56 Tablet
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Tikagrelor
ATC Kodu:B01AC24
Kamu Kodu:A14471
Barkod:8699786090286
Fiyatı:324.49 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Brilinta 90 mg 56 Tablet Endikasyonları

Brilinta ilacı kan pıhtılaşmasını engelleyen bir ilaçtır. Brilinta, pıhtılaşma hücreleri olan trombositlerin kümelenmesini engelleyerek etki gösterir. Kalp ve beyindeki hastalıklı kan damarlarında trombositler vasıtasıyla pıhtılaşma oluşabilir ve bu durum çok tehlikelidir. Oluşacak pıhtının kan damarını tamamen tıkaması kalp krizine, kısmen tıkaması ise stabil olmayan göğüs ağrısına sebep olabilir. Bu aşamada Brilinta trombositlerin kümelenerek pıhtı oluşması ihtimalini azaltır. Doktorunuz Brilinta ile birlikte kanı inceltici özelliğe sahip asetilsalisilik asit etkin maddeli (örnek: aspirin) bir ilacı da size reçete edebilir.

Brilinta Fiyatı

Brilinta 90 mg 56 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 324.49 TL dir. AstraZeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786090286 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Brilinta 90 mg 56 Tablet Etkin Maddesi

Tikagrelor


Brilinta ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Brilinta 90 mg 56 Tablet ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Tikagrelor

Brilinta 90 mg 56 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Brilinta kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.