İlaç

Caspobiem 50 mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Diğer Sistemik Antimikotikler - Kaspofungin Asetat

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Caspobiem 50 mg 1 Flakon
Firma:Biem İlaç
Etkin Madde:Kaspofungin Asetat
ATC Kodu:J02AX04
Kamu Kodu:
Barkod:8699702773071
Fiyatı:929.31 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Caspobiem 50 mg 1 Flakon Endikasyonları

Caspobiem antifungal (mantar önleyici)bir ilaç olup mantarın yaşaması ve büyümesi için gerekli olan mantar hücre duvarı bileşenlerinden glukan polisakkaritin üretimini engeller.
Enfeksiyonlara özellikle Candida (maya) ve/veya Aspergillus (küf) adı verilen fungal (mantar) hücreleri neden olur. Caspobiem, febril nötropenik (ateşin eşlik ettiği, kanda nötrofil sayısının düşmesi)hastaların ampirik tedavisi (yalnız gözlem ve denemelere dayanılarak yapılan tedavi), yaygın kandidiyazis (mantar enfeksiyonu) ve mukozal kandida enfeksiyonları (mukozal kandidiyazis, özofagiyal kandidiyazis, orofarengeal kandidiyazis) tedavisi ve invazif aspergillozisin (aspergilloz mantarının akciğerlerde oluşturduğu enfeksiyon) kurtarma tedavisinde kullanılmak için reçetelenmiştir.

Caspobiem Fiyatı

Caspobiem 50 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 929.31 TL dir. Biem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699702773071 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Caspobiem 50 mg 1 Flakon Etkin Maddesi

Kaspofungin Asetat


Caspobiem ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Caspobiem 50 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Diğer Sistemik Antimikotikler - Kaspofungin Asetat

Caspobiem 50 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Caspobiem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.