İlaç

Caspobiem 70 mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Diğer Sistemik Antimikotikler - Kaspofungin Asetat

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Caspobiem 70 mg 1 Flakon
Firma:Biem İlaç
Etkin Madde:Kaspofungin Asetat
ATC Kodu:J02AX04
Kamu Kodu:
Barkod:8699702773088
Fiyatı:1180.1 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Caspobiem 70 mg 1 Flakon Endikasyonları

Caspobiem 70 mg antifungal (mantar önleyici)bir ilaç olup mantarın yaşaması ve büyümesi için gerekli olan mantar hücre duvarı bileşenlerinden glukan polisakkaritin üretimini engeller.
Enfeksiyonlara özellikle Candida (maya) ve/veya Aspergillus (küf) adı verilen fungal (mantar) hücreleri neden olur. Caspobiem 70 mg, febril nötropenik (ateşin eşlik ettiği, kanda nötrofil sayısının düşmesi)hastaların ampirik tedavisi (yalnız gözlem ve denemelere dayanılarak yapılan tedavi), yaygın kandidiyazis (mantar enfeksiyonu) ve mukozal kandida enfeksiyonları (mukozal kandidiyazis, özofagiyal kandidiyazis, orofarengeal kandidiyazis) tedavisi ve invazif aspergillozisin (aspergilloz mantarının akciğerlerde oluşturduğu enfeksiyon) kurtarma tedavisinde kullanılmak için reçetelenmiştir.

Caspobiem 70 mg Fiyatı

Caspobiem 70 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 1180.1 TL dir. Biem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699702773088 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Caspobiem 70 mg 1 Flakon Etkin Maddesi

Kaspofungin Asetat


Caspobiem 70 mg ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Caspobiem 70 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antimikotik İlaçlar - Sistemik Antimikotikler - Diğer Sistemik Antimikotikler - Kaspofungin Asetat

Caspobiem 70 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Caspobiem 70 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.