İlaç

Clin 150 mg 16 Kapsül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Linkozamidler - Klindamisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Clin 150 mg 16 Kapsül
Firma:İ.E. Ulagay İlaç
Etkin Madde:Klindamisin
ATC Kodu:J01FF01
Kamu Kodu:A01915
Barkod:8699508150120
Fiyatı:14.96 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Clin 150 mg 16 Kapsül Endikasyonları

Clin;
- Bacteroides fragilis başta olmak üzere anaerob bakterilerin nedenolduğu ağır enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.
- Duyarlı stafilokok, pnömokok ve streptokok suşlarına bağlı enfeksiyonlarda kullanılır.
- Penisiline aşırı duyarlı kişilerde penisilin kullanımının uygun olmadığı durumlarda kullanılabilir.
- Anaerob bakterilerin neden olduğu ampiyem, anaerobik pnömoni ve akciğer apsesi gibi ağır solunum yolları enfeksiyonları; ağır deri ve yumuşak doku enfeksiyonları; septisemi; peritonit ve karın içi apseler gibi intraabdominal enfeksiyonlar; endometrit, gonoksik olmayan tubo-ovariyal apseler, pelvise ait selülit ve ameliyat sonrası vajinal enfeksiyonlar gibi kadınlarda görülen pelvis ve genital sistem enfeksiyonları tedavisiinde kullanılır.
- Streptokokların ve stafilokokların neden olduğu ağır solunum yolu enfeksiyonları ile ağır deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, septisemi ve stafilokokların neden olduğu akut hematojen osteomiyelit.
- Pnömokokların neden olduğu ağır solunum yolları enfeksiyonları tedavisinde kullanılır.

Clin 150 mg 16 Kapsül Fiyatı

Clin 150 mg 16 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14.96 TL dir. İ.E. Ulagay İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699508150120 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Clin 150 mg 16 Kapsül Etkin Maddesi

Klindamisin


Clin 150 mg 16 Kapsül ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Clin 150 mg 16 Kapsül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Linkozamidler - Klindamisin

Clin 150 mg 16 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Clin 150 mg 16 Kapsül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.