İlaç

Colnar 5 mg 90 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Rosuvastatinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Colnar 5 mg 90 Tablet
Firma:Sanovel İlaç
Etkin Madde:Rosuvastatin
ATC Kodu:C10AA07
Kamu Kodu:A12156
Barkod:8699536091945
Fiyatı:48.77 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Colnar 5 mg 90 Tablet Endikasyonları

Colnar 5 mg 90 Tablet; statinler olarak adlandırılan bir ilaç grubunda yer almaktadır. En yaygını kolesterol olan, lipid olarak adlandırılan, kandaki yağlı maddelerin seviyelerinin düzenlenmesinde kullanılır. Kanda farklı tiplerde kolesterol bulunur - 'kötü kolesterol' (LDL-C) ve 'iyi kolesterol' (HDL-C) -. Colnar, 'kötü' kolesterolü düşürür, 'iyi' kolesterolü yükseltir. Colnar size, kolesterol seviyeniz yüksek olduğu için reçete edilmiştir; kalp krizi geçirme veya inme riski altındasınız demektir. Kolesterolünüz kontrol seviyelerine getirilmiş olsa dahi, Colnar almaya devam etmelisiniz, çünkü Colnar kolesterol seviyenizin tekrar yükselmesini engelleyecektir. Ayrıca eğer hamile kaldıysanız veya doktorunuz söylediyse, ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Colnar'ı kullanırken, kolesterol düşürücü diyetinize ve egzersizlerinize devam etmelisiniz. Kolesterol seviyenizi düzenlerseniz, kalp krizi veya inme geçirme riskinizi azaltabilirsiniz.

Colnar 5 mg 90 Tablet Fiyatı

Colnar 5 mg 90 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 48.77 TL dir. Sanovel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699536091945 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Colnar 5 mg 90 Tablet Etkin Maddesi

Colnar 5 mg 90 Tablet ilacının etkin maddesi olan Rosuvastatin, orjinal ismiyle Rosuvastatin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 287714-41-4 olup, molekül ağırlığı 481.537623 g/mol, formülü ise C22H28FN3O6S dir. Rosuvastatin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Colnar 5 mg 90 Tablet ilacının ana etkin maddesi Rosuvastatin için Kimyasal Yapı Resmi:

Colnar 5 mg 90 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Rosuvastatin

Colnar 5 mg 90 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Colnar 5 mg 90 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.