İlaç

Combantrin 250 mg 2 Tablet

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Tetrahidropirimidin Türevi İlaçlar - Pirantel

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Combantrin 250 mg 2 Tablet
Firma:Pfizer İlaç
Etkin Madde:Pirantel
ATC Kodu:P02CC01
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Combantrin 250 mg 2 Tablet Endikasyonları

Combantrin ilacı pirantel etken maddesi içermektedir. Combantrin, kıl kurdu, barsak solucanı, çengel kurt isimleri verilen enfeksiyonların tedavisi için kullanılmaktadır. Enfeksiyonel bu hastalıklar, bulaşıcıdır. Hastanın ailesinin diğer üyelerine farkında bile olamadan bulaşma riski nedeniyle enfeksiyonu taşıyan kişi ile temas halinde olan kişilerede tedavi uygulanması önerilmektedir.

Combantrin 250 mg 2 Tablet Etkin Maddesi

Combantrin 250 mg 2 Tablet ilacının etkin maddesi olan Pirantel, orjinal ismiyle Pyrantel maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15686-83-6 olup, molekül ağırlığı 206.30726 g/mol, formülü ise C11H14N2S dir. Pirantel maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Combantrin ilacının ana etkin maddesi Pirantel için Kimyasal Yapı Resmi:

Combantrin 250 mg 2 Tablet ilacının Kategorisi

Parazit ve Böcek İlaçları - Antihelmintik İlaçlar - Antinematodal İlaçlar - Tetrahidropirimidin Türevi İlaçlar - Pirantel

Combantrin 250 mg 2 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Combantrin kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.