İlaç

Cortimycine Göz Pomadı

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienflamatuar İlaçlar - Kortikosteroidler - Hidrokortizonİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Cortimycine Göz Pomadı
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Hidrokortizon Asetat
ATC Kodu:S01BA02
Kamu Kodu:A02020
Barkod:8699514440703
Fiyatı:10.25 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Cortimycine Göz Pomadı Endikasyonları

Cotimycine göz pomadı, palpebral ve bulber konjoktiva, bahar aylarında görülen alerjik konjoktivit, akne rozase keratit, süperfisiyel noktalı keratit, herpes zoster keratiti, iritis ve siklitis gibi göz küresinin anterior bölümüne ait iltihabi durumlarda kullanılır.

Ayrıca; kimyasal madde, radyasyon, ısı veya yabancı cisim penetrasyonu ile oluşan korneal, konjoktival ve skleral harabiyetlerde endikedir. Katarakt, glokom ve korneal transplantasyon gibi göz ameliyatlarından sonra profilaktik olarak, iltihabı önlemek amacıyla da kullanılır.

Cortimycine Göz Pomadı Yan Etkileri

Bazı kişilerde göz içi basıncı artabilmektedir.

Bu artışın şiddeti; ilaç konsantrasyonuna, kullanma süresine ve sıklığına bağlıdır. Uzun süreli kullanımda geniş açılı glokom, optik sinir harabiyeti, görme bozukluğu, katarakt oluşabilir.

Nadiren geçici kaşıntı veya yanma, midriyazis, ptozis, epiteliel noktalı keratit, korneal veya skleral malasia ile tedavi bitiminden sonra veya tedavi sırasında akut anterior üveitis görülebilir.

Cortimycine Göz Pomadı Kullanımı

Alt göz kapağı aşağı çekilerek konjoktivaya bir miktar sıkılır. Göz kapağı bir kaç defa aşağı oynatılarak pomadın iyice dağılması sağlanır.

Doktorunuz tarafından başka türlü tavsiye edilmediği takdirde günde 3-4 defa uygulanır.

Cortimycine Fiyatı

Cortimycine Göz Pomadı, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.25 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514440703 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Cortimycine Göz Pomadı ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienflamatuar İlaçlar - Kortikosteroidler - Hidrokortizon

Cortimycine Göz Pomadı Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Cortimycine kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.