İlaç

Cyramza 100 mg/10 ml 2 Flakon

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Monoklonal Antikorlar - Ramusirumabİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Cyramza 100 mg/10 ml 2 Flakon
Firma:Lilly İlaç
Etkin Madde:Ramusirumab
ATC Kodu:L01XC21
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Cyramza 100 mg/10 ml 2 Flakon Endikasyonları

Cyramza bir kanser ilacı olup, monoklonal bir antikor olan ramusirumab etkin maddesini içerir. Bu özelleştirilmiş protein kan damarları üzerinde bulunan ve “VEGF reseptörü 2” denilen başka bir proteini tanıyabilmektedir ve bu proteine bağlanabilmektedir. Bu reseptör yeni kan damarlarının gelişiminde gereklidir. Kanserin gelişmesi için yeni kan damarlarına ihtiyacı vardır. “VEGF reseptörü 2”ye bağlanarak ve bunu bloke ederek ilaç kanser hücrelerine giden kan akışını keser.

Cyramza, kanser tedavisi ilaçlarıyla uygulanan tedavi sonrasında hastalığı kötüleşen Doğu Kooperatif Onkoloji Grubu (ECOG) performans skoru 0-1 olan hastalarda ileri evre mide kanserinin (veya özofagus ve mide arasında bileşke kanserinin) tedavisinde başka bir anti-kanser ilaç olan paklitaksel ile kombine halde verilir.

Cyramza 100 mg/10 ml 2 Flakon ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Monoklonal Antikorlar - Ramusirumab

Cyramza 100 mg/10 ml 2 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Cyramza kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.