İlaç

Dermovate Saç Losyonu 25 ml

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Çok Güçlü Kortikosteroidler (Grup 4) - Klobetazol Propiyonat

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dermovate Saç Losyonu 25 ml
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Klobetazol Propiyonat
ATC Kodu:D07AD01
Kamu Kodu:A02243
Barkod:8699522490738
Fiyatı:18.03 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dermovate Saç Losyonu 25 ml Endikasyonları

Dermovate Saç Losyonu; sedef hastalığı ve inatçı egzamalar gibi kortikosteroidlere cevap veren saçlı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Dermovate Saç Losyonu 25 ml Yan Etkileri

Daha sık görülen yan etkiler; aşırı derecede kıllanma hali, belirginleşen damarlar, stria (vücudun ya da bir organın herhangi bir yerindeki çizgi ya da bant şeklindeki iz ya da oluşum) ve kıl köklerinin iltihaplanması.
Daha hafif yan etkiler de görülebilir; hafif cilt döküntüsü (isilik vb.), kaşıntı, yanma, batma veya kızarıklık, kaşıntı, çatlamış cilt, tedavi edilen cilt bölgesinin renginde değişim, saçlı ciltte içi irin dolu kabarcıkların oluşması ve saçlı cildin gerilmesi.

Dermovate Saç Losyonu Fiyatı

Dermovate Saç Losyonu 25 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 18.03 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522490738 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Dermovate Saç Losyonu 25 ml Etkin Maddesi

Dermovate Saç Losyonu 25 ml ilacının etkin maddesi olan Klobetasol, orjinal ismiyle Clobetasol maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 25122-46-7 olup, molekül ağırlığı 466.969983 g/mol, formülü ise C25H32ClFO5 dir. Klobetasol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar topikal (vücut yüzeyine sürerek) yoluyla alınır.


Dermovate Saç Losyonu ilacının ana etkin maddesi Klobetasol için Kimyasal Yapı Resmi:

Dermovate Saç Losyonu 25 ml ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Çok Güçlü Kortikosteroidler (Grup 4) - Klobetazol Propiyonat

Dermovate Saç Losyonu 25 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dermovate Saç Losyonu kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.