İlaç

Dexapol 30 mg 28 Kapsül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Dekslansoprazol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dexapol 30 mg 28 Kapsül
Firma:Neutec İlaç
Etkin Madde:Dekslansoprazol
ATC Kodu:A02BC06
Kamu Kodu:A14480
Barkod:8681094150462
Önceki: 8699976160959
Fiyatı:13.55 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dexapol 30 mg 28 Kapsül Endikasyonları

Dekslansoprazol etken maddesine sahip Dexapol ilacı, midede bulunan asit seviyesi düşürme amacıyla kullanılmaktadır. Gastroözofajiyal reflü hastalığı nedeniyle mide içeriği isteksiz olarak yemek borusuna çıkmakta, bu durum sonrası midemizde bulunan asitler yemek borusuna zarar verebilmektedir. Yemek borumuzun bu asitler nedeniyle hasar görmesine eroziv özofajit dsenir. Dexapol'de eroziv özofajit hastalığının tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Dexapol 30 mg 28 Kapsül Kullanımı

Dexapol aç karnına ya da tok karnına kullanılabilir. Kapsül çiğnenmeden bir miktar su ile yutulmalıdır. Doz ayarlamasında doktorunuz tavsiyelerine uyunuz. Doktorunuz farklı bir doz ayarlaması önermediyse önerilen günlük doz 60 mg'dır.

Hamilelik ve emzirme dönemlerin Dexapol'ün, fetüse zarar verip vermediği ya da anne sütüne geçip geçmediği üzerine net bir bilgi yoktur. Bebeğinizin zarar görmemesi için, doktorunuzun farklı bir değerlendirmesi olmadığı sürece Dexapol'ü gebe iken yada emzirdiğiniz dönemde kullanmayınız.
18 yaşın altındaki hastalar için Dexapol'ün güvenliği ve etkinliği tespit edilmediğinden bu yaştaki hastalarda ilaç kullanılmamalıdır. 64 yaş üstü geriatri hastalarda herhangi bir doz ayarlamasına gerek yoktur.

Dexapol Fiyatı

Dexapol 30 mg 28 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 13.55 TL dir. Neutec İlaç firması tarafından satışa sunulan 8681094150462 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dexapol 30 mg 28 Kapsül Etkin Maddesi

Dekslansoprazol


Dexapol ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Dexapol 30 mg 28 Kapsül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Dekslansoprazol
Dexapol ilaç eşdeğer kodu: E035C

Dexapol 30 mg 28 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dexapol kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.