İlaç

Diclomec Jel %1 50 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenak

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Diclomec Jel %1 50 g
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Diklofenak Sodyum
ATC Kodu:M02AA15
Kamu Kodu:A02361
Barkod:8699514346302
Fiyatı:13.96 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Diclomec Jel %1 50 g Endikasyonları

Diklofenak etken maddeli Diclomec Jel, antiromatizmal, analjezik ve antienflamatuar etkiye sahiptir. Diclomec Jel; burkulma, ezilme, incinme, bursit, el/omuz sendromu, tedovajinit, eklem osteoartrozu, omurgayla ilgili osteoartroz ve romatizmal hastalıklar da kullanılır.

Diclomec Jel %1 50 g Yan Etkileri

Diklofenak etken maddeli Diclomec jel'in çok fazla yan etkileri yoktur. Lakin geniş bir alan uzun bir süre uygulanması nedeniyle sistemik etki oluşturabileceği bilinmelidir. Ayrıca nadir olarak, uygulanan bölgede kızarıklık, kaşıntı ve yanma hissi gibi yan etkileri görülebilir.

Diclomec Jel %1 50 g Kullanımı

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde, ilgili bölgeye günde 3-4 defa sürülür ve cildi ovarak jel yedirilir. Diclomec Jel göze, müköz membranlara, açık yaralara ve de kesik bölgelere sürülmemelidir. Jel'in gebe bayanlarda kullanımı önerilmemektedir.

Diclomec Jel Fiyatı

Diclomec Jel %1 50 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 13.96 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514346302 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Diclomec Jel %1 50 g Etkin Maddesi

Diclomec Jel %1 50 g ilacının etkin maddesi olan Diklofenak, orjinal ismiyle Diclofenac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15307-86-5 olup, molekül ağırlığı 296.14864 g/mol, formülü ise C14H11Cl2NO2 dir. Diklofenak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kasa enjekte, damara enjekte ve vücut yüzeyine sürme yollarından biriyle alınır.


Diclomec Jel ilacının ana etkin maddesi Diklofenak için Kimyasal Yapı Resmi:

Diclomec Jel %1 50 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenak

Diclomec Jel %1 50 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Diclomec Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.