İlaç

Dicloral Gargara 200 ml

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Diklofenakİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dicloral Gargara 200 ml
Firma:
Etkin Madde:Diklofenak
ATC Kodu:M01AB05
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dicloral Gargara 200 ml Endikasyonları

Dicloral gargara ağrı kesici özelliğe sahip bir ilaçtır. Dicloral gargara ağız boşluğu veya boğazda ağrılı iltihaplı durumlarda, diş çekimi ya da dişe yapılan müdahale sonrası görülebilen ağrı ve iltihabın azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca diş eti iltihabı ya da ağızda veya yutakta oluşmuş enfeksiyon durumlarında da kullanılır.

Dicloral Gargara 200 ml Etkin Maddesi

Dicloral Gargara 200 ml ilacının etkin maddesi olan Diklofenak, orjinal ismiyle Diclofenac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15307-86-5 olup, molekül ağırlığı 296.14864 g/mol, formülü ise C14H11Cl2NO2 dir. Diklofenak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C-D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kasa enjekte, damara enjekte, rektum (fitil gibi) ve vücut yüzeyine sürme yollarından biriyle alınır.


Dicloral Gargara 200 ml ilacının ana etkin maddesi Diklofenak için Kimyasal Yapı Resmi:

Dicloral Gargara 200 ml ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Diklofenak

Dicloral Gargara 200 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dicloral Gargara 200 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.