İlaç

Dicol Jel %1 50 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenakİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dicol Jel %1 50 g
Firma:Münir Şahin İlaç
Etkin Madde:Diklofenak Sodyum
ATC Kodu:M02AA15
Kamu Kodu:A11576
Barkod:8699523340087
Fiyatı:15.85 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dicol Jel %1 50 g Endikasyonları

Dicol Jel vücut yüzeyine uygulanan bir tür ağrı kesicidir. Dicol Jel incinme, burkulma ya da ezilme gibi tendonların, ligomentlerin, kasların ve eklemlerin travma sonrası tedavisi amacıyla, dejeneratif romatizmanın lokal türleri (periferik eklemler ve vertebral kolonda osteoartroz gibi) ve burşit, tendovajinit ve el-omuz gibi yumuşak doku romatizmasının lokal tiplerinde kullanılır.

Dicol Jel Fiyatı

Dicol Jel %1 50 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 15.85 TL dir. Münir Şahin İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699523340087 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dicol Jel %1 50 g Etkin Maddesi

Dicol Jel %1 50 g ilacının etkin maddesi olan Diklofenak, orjinal ismiyle Diclofenac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15307-86-5 olup, molekül ağırlığı 296.14864 g/mol, formülü ise C14H11Cl2NO2 dir. Diklofenak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kasa enjekte, damara enjekte ve vücut yüzeyine sürme yollarından biriyle alınır.


Dicol Jel ilacının ana etkin maddesi Diklofenak için Kimyasal Yapı Resmi:

Dicol Jel %1 50 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenak

Dicol Jel %1 50 g Uyarılar

Hamilelerde Kullanımı
Dicol Jel %1 ile gebe bayanlar üzerinde iyi gözlenmiş ve de yeterli sayıda çalışma yapılmadığından Dicol Jel'in hamilelerde kullanılmaması önerilir.

Emziren annelerin sütünde aktif maddenin ölçülebilir miktarının bulunması beklenmez. Fakat emziren annelerde Dicol Jel ilacının kullanımı ile ilgili bir deneyim yoktur.

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dicol Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.