İlaç

Dolgit Krem 50 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofenİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dolgit Krem 50 g
Firma:Adeka İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M02AA13
Kamu Kodu:A02470
Barkod:8699587351661
Fiyatı:16.23 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dolgit Krem 50 g Endikasyonları

Dolgit Krem;
- Kas romatizması,
- Omurganın ve diğer eklemlerin romatizma ile ilgili hastalıkları,
- Yapı - işlev bozukluğuna yol açan ve ağrı ile birlikte görülen eklem hastalıkları,
- Omuz sertliği,
- Bel ağrısı,
- Spor ve kaza yaralanmalarındaki ezilme, burkulma ve gerilmeler,
- Eklem yakınındaki yumuşak dokuların (tendon, sinirler ve sinir kılıfları, eklem kapsülü, sinovyal keseler gibi) iltihabi hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Dolgit Krem Fiyatı

Dolgit Krem 50 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.23 TL dir. Adeka İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699587351661 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dolgit Krem 50 g Etkin Maddesi

Dolgit Krem 50 g ilacının etkin maddesi olan Ibuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. Ibuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, vücut yüzeyine sürme, rectal ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Dolgit Krem ilacının ana etkin maddesi Ibuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Dolgit Krem 50 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofen

Dolgit Krem 50 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dolgit Krem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.