İlaç

Dolven Şurup 120 ml

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofenİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dolven Şurup 120 ml
Firma:Zentiva İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M01AE01
Kamu Kodu:A02485
Barkod:8699502570764
Fiyatı:3.14 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dolven Şurup 120 ml Endikasyonları

Dolven Şurup, 6 aydan büyük bebek ve çocuklarda ateşin semptomatik tedavisinde 6 aydan büyük bebek ve çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrıların semptomatik tedavisinde kullanılır.

Dolven Şurup 120 ml Yan Etkileri

Ibuprofen tedavisi sırasında; epigastrik ağrı, retrosternal yanma hissi, bulantı ve kusma, diyare veya konstipasyon, abdominal şişkinlik, mide veya duodenum ülseri, gastro-intestinal hemoraji, sersemlik, sinirlilik, deri döküntüleri ve kaşınma, tinnitus, görme bozuklukları, iştah azalması, ödem, sıvı retansiyonu, anafilaksi dahil aşırı duyarlılık reaksiyonları, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozuklukları, nötropeni, agranülositoz ve aplastik anemi görülebildiği bildirilmiştir.

Dolven Şurup Fiyatı

Dolven Şurup 120 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 3.14 TL dir. Zentiva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699502570764 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dolven Şurup 120 ml Etkin Maddesi

Dolven Şurup 120 ml ilacının etkin maddesi olan İbuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. İbuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağızdan, rektumdan ve vücut yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Dolven Şurup ilacının ana etkin maddesi İbuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Dolven Şurup 120 ml ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofen

Dolven Şurup 120 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dolven Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.