İlaç

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Alkaloidler ve Diğer Doğal İlaçlar - Taksanlar - Dosetakselİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Dosetaksel
ATC Kodu:L01CD02
Kamu Kodu:A12697
Barkod:8699828690122
Fiyatı:238.75 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon Endikasyonları

Doxitax; içeriğinde dosetaksel etkin maddesi bulunan antineoplastik bir ilaçtır. Doxitax damar içine enjekte edilmeden önce uygun bir çözücü ile sulandırarak ya da ön karışım çözeltisi hazırlanarak verilir. Meme kanseri, küçük hücreli olmayan akciğer kanseri, yumurtalık kanseri, baş boyun kanseri, prostat kanseri ve mide kanserinin önlenmesi ve tedavisinde kullanılır.
- Lenf düğümü ile ilgili ilk basamak meme kanserinin tedavisi için DOXİTAX, doksorubusin ya da siklofosfamid kombinasyonu ile kullanılır.
- Küçük hücreli olmayan akciğer kanserinin tedavisi için DOXİTAX ya tek başına ya da sisplatin kombinasyonu ile kullanılır.
- İlerlemiş meme kanserinin tedavisi için DOXİTAX ya tek başına ya da doksorubusin ya da trastuzumab ya da kabesitabin kombinasyonu ile kullanılır.
- Yumurtalık kanserinin tedavisi için DOXİTAX ya tek başına ya da platin grubu ile kombinasyon halinde kullanılır.
- Prostat kanserinin tedavisi için DOXİTAX, prednison ya da prednisolonun kombinasyonu ile kullanılır.
- Yayılmış mide kanserinin tedavisi için DOXİTAX, sisplatin ya da 5-fluorourasil kombinasyonu ile kullanılır.
- Baş boyun kanserinin tedavisi için DOXİTAX, sisplatin ya da 5-fluorourasil kombinasyonu ile kullanılır.

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon Fiyatı

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 238.75 TL dir. Koçak Farma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699828690122 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon Etkin Maddesi

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Dosetaksel, orjinal ismiyle Docetaxel maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 114977-28-5 olup, molekül ağırlığı 807.87922 g/mol, formülü ise C43H53NO14 dir. Dosetaksel maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar damara enjekte yoluyla alınır.


Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon ilacının ana etkin maddesi Dosetaksel için Kimyasal Yapı Resmi:

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Alkaloidler ve Diğer Doğal İlaçlar - Taksanlar - Dosetaksel

Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Doxitax Tec 20 mg IV 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.