İlaç

Duovel 40 mg 60 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - H2 Reseptör Antagonistleri - Famotidinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Duovel 40 mg 60 Tablet
Firma:
Etkin Madde:Famotidin
ATC Kodu:A02BA03
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Duovel 40 mg 60 Tablet Endikasyonları

Duovel Tablet;
-Zollinger-Ellison sendromu gibi midenin aşırı asit ürettiği durumlar,
-Mide ve bağırsak ülserlerinin önlenmesi ve tedavisi,
-Asidin mideden geriye yukarı doğru yemek borusuna geldiği ve mide ekşimesi, göğüste yanma hissine sebep olan gastroözofajeal reflü ve diğer durumların tedavisinde kullanılır.

Duovel 40 mg 60 Tablet Etkin Maddesi

Duovel 40 mg 60 Tablet ilacının etkin maddesi olan Famotidin, orjinal ismiyle Famotidine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 76824-35-6 olup, molekül ağırlığı 337.4454 g/mol, formülü ise C8H15N7O2S3 dir. Famotidin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Duovel 40 mg 60 Tablet ilacının ana etkin maddesi Famotidin için Kimyasal Yapı Resmi:

Duovel 40 mg 60 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - H2 Reseptör Antagonistleri - Famotidin

Duovel 40 mg 60 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Duovel 40 mg 60 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.