İlaç

Ectopix Krem %0.1 30 g

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Metilprednizolon Aseponatİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ectopix Krem %0.1 30 g
Firma:Tripharma İlaç
Etkin Madde:Metilprednizolon Aseponat
ATC Kodu:D07AC14
Kamu Kodu:
Barkod:8699772350066
Fiyatı:12.33 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ectopix Krem %0.1 30 g Endikasyonları

Ectopix Krem, iltihabi ve alerjik deri reaksiyonlarını baskılar ve kızarıklık, deri kalınlaşması, deri yüzeyinde tabaka oluşumu, ödem, kaşıntı ve diğer şikayetler (yanma hissi veya ağrı) gibi deri sorunlarından kaynaklanan belirtileri hafifletir.

Ectopix Krem mayasıl (ekzema) tedavisi için deriye sürülmek suretiyle kullanılır. Ectopix Krem ani gelişen ekzema, sinirsel nedenlere bağlı deride kabartılı ve kızarıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı, temas ekzeması, dejenerasyona uğratıcı sulu ekzema, kaşıntılı deride madeni para şeklinde döküntülerle seyreden ekzema çocuklardaki ekzema ve herhangi başka bir şekilde sınıflandırılmamış olan ekzemada kullanılır.

Ectopix Krem yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahiptir ve özellikle akut ve akıntılı ekzema için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüylü kısımları için uygundur.

Ectopix Krem Fiyatı

Ectopix Krem %0.1 30 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 12.33 TL dir.

Ectopix Krem %0.1 30 g Etkin Maddesi

Ectopix Krem %0.1 30 g ilacının etkin maddesi olan Metilprednizolon Aseponat, orjinal ismiyle Methylprednisolone aceponate maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 86401-95-8 olup, molekül ağırlığı 472.57054 g/mol, formülü ise C27H36O7 dir. Metilprednizolon Aseponat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar vücut yüzeyine sürme, kasa enjekte, damara enjekte, ağız, infüzyon ve rektal yollarından biriyle alınır.


Ectopix Krem ilacının ana etkin maddesi Metilprednizolon Aseponat için Kimyasal Yapı Resmi:

Ectopix Krem %0.1 30 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Metilprednizolon Aseponat

Ectopix Krem %0.1 30 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ectopix Krem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.