İlaç

Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diğer Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları - Diğer - Enzimler - İdursulfazİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon
Firma:Shire İlaç
Etkin Madde:İdursulfaz
ATC Kodu:A16AB09
Kamu Kodu:A17574
Barkod:8699943790028
Fiyatı:25859.3 TL
Reçete Tipi:Kısıtlanmış Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon Endikasyonları

Elaprase'nin etkin maddesi, insan enzimi iduronat-2-sulfatazın bir formu olan idursulfazdır. İdursulfaz, genetik mühendisliği teknolojisi (genetik bilginin laboratuvarda insan hücresine eklenmesini ve daha sonra bu hücrenin istenen ürünü üretmesini içerir) kullanılarak, bir insan hücresi dizisinde üretilmektedir.

Elaprase, vücuttaki iduronat-2-sulfataz enzimi düzeyinin normalden düşük olduğu durumlarda, Hunter sendromu (mukopolisakkaridoz Tip II) görülen çocukların ve yetişkinlerin tedavisinde enzim replasman (yerine koyma) tedavisi olarak kullanılmaktadır. Eğer sizde Hunter sendromu varsa glikozaminoglikan adı verilen ve normalde vücudumuz tarafından parçalanan bir karbonhidrat parçalanmaz ve vücudunuzdaki çeşitli organlarda yavaş yavaş birikir. Bu durum hücrelerin anormal şekilde işlev göstermesine neden olur ve vücudunuzdaki çeşitli organlarda doku yıkımına ve organ yetmezliğine gidebilecek problemlere yol açar. ELAPRASE idursulfaz adı verilen ve seviyesi düşük olan enzimin yerini alarak etki gösteren ve böylece etkilenmiş hücrelerdeki ilgili karbonhidratı parçalayan
bir etkin madde içerir.

Enzim replasman (yerine koyma) tedavisi genellikle uzun süreli bir tedavi olarak uygulanır.

Elaprase Fiyatı

Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 25859.3 TL dir. Shire İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699943790028 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diğer Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları - Diğer - Enzimler - İdursulfaz

Elaprase 2 mg/ml 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Elaprase kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.