İlaç

Elocon Losyon

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Mometazon Furoat (vücut yüzeyi için)İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Elocon Losyon
Firma:Schering Plough İlaç
Etkin Madde:Mometazon Furoat
ATC Kodu:D07AC13
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699790480288
Önceki: 8699636480304
Fiyatı:15.86 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Elocon Losyon Endikasyonları

Elocon; ekzematöz dermatitler (örn: atopik dermatit), psoriasis bir başka deyişle sedef, ve kortikosteroidlere yanıt veren diğer tüm dermatozların enflamatuvar ve kaşıntılı durumlarının tedavi edilmesi için kullanılır.

Elocon Losyon Fiyatı

Elocon Losyon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 15.86 TL dir. Schering Plough İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699790480288 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Elocon Losyon Etkin Maddesi

Elocon Losyon ilacının etkin maddesi olan Mometazon Furoat, orjinal ismiyle Mometasone furoate maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 105102-22-5 olup, molekül ağırlığı 521.4295 g/mol, formülü ise C27H30Cl2O6 dir. Mometazon Furoat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar topikal (vücut yüzeyine uygulama) veya inahalasyon (içe çekme) yollarından biriyle alınır.


Elocon Losyon ilacının ana etkin maddesi Mometazon Furoat için Kimyasal Yapı Resmi:

Elocon Losyon ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Mometazon Furoat (vücut yüzeyi için)

Elocon Losyon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Elocon Losyon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.