İlaç

Emend 3 Kapsül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar - Antiemetikler ve Bulantıyı Önleyici İlaçlar - Antiemetik İlaçlar - Aprepitantİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Emend 3 Kapsül
Firma:Merck Sharp ve Dohme
Etkin Madde:Aprepitant
ATC Kodu:A04AD12
Kamu Kodu:A09290
Barkod:8699636150306
Fiyatı:234.04 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Emend 3 Kapsül Endikasyonları

Emend Kapsül kanser hastalığı nedeniyle uygulanan kemoterapi tedavisi ile görülebilen bulantı ve kusmanın giderilmesinde diğer ilaçlar ile birlikte kullanılmaktadır. Emend'in 3 günlük tedavi paketi içerisinde 3 kapsül bulunmaktadır. Bu 3 kapsülden pembe-beyaz renkli olan bir tanesi 125 mg, sadece beyaz renkli olan iki tanesi ise 80 mg aprepitant etken maddesi içermektedir.

Emend 3 Kapsül Kullanımı

Emend Kapsül kemoterapi tedavisi öncesinde ve sonrasında kullanılır.
Kutu içerisinde bulunan 3 kapsülden pembe-beyaz renkli olan ve 125 mg aprepitant içeren kapsül, kemoterapi tedavisine başlamadan bir saat önce alınır. Beyaz renkte olan diğer iki kapsül ise kemoterapi tedavisi sonrası her sabah bir kapsül olmak üzere iki gün alınır.

Emend 3 Kapsül Fiyatı

Emend 3 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 234.04 TL dir. Merck Sharp ve Dohme firması tarafından satışa sunulan 8699636150306 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Emend 3 Kapsül Etkin Maddesi

Aprepitant


Emend 3 Kapsül ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Emend 3 Kapsül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar - Antiemetikler ve Bulantıyı Önleyici İlaçlar - Antiemetik İlaçlar - Aprepitant

Emend 3 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Emend 3 Kapsül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.