İlaç

Estreva Jel %1

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Estreva Jel %1
Firma:Merck İlaç
Etkin Madde:Estradiol
ATC Kodu:G03CA03
Kamu Kodu:A02833
Barkod:8699808340016
Fiyatı:10.21 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Estreva Jel %1 Endikasyonları

Estreva Jel; doğal veya ameliyat sonrası menopoza bağlı, östrojen (kadınların adet döneminde önemli rol oynayan bir grup steroid hormondur) yetersizliği belirtilerinin (sıcak basması, uyku bozuklukları, ürogenital atrofi, atrofik vajinit ve bunun yanında eşlik eden ruh hali değişiklikleri) tedavisinde, postmenopozal (menopoz sonrası kanamalar) olarak hızlanan kemik kaybının önlenmesinde kullanılır. Histerektomi geçirmemiş hastalarda estrojen mutlaka ardışık olarak verilmiş bir progestinle takviye edilmelidir.

Estreva Jel %1 Fiyatı

Estreva Jel %1, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.21 TL dir. Merck İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699808340016 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Estreva Jel %1 Etkin Maddesi

Estradiol


Estreva Jel %1 ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Estreva Jel %1 ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiol

Estreva Jel %1 Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Estreva Jel %1 kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.