İlaç

Estrofem 2 mg 28 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Estrofem 2 mg 28 Tablet
Firma:Novo Nordisk İlaç
Etkin Madde:Estradiol
ATC Kodu:G03CA03
Kamu Kodu:A02835
Barkod:8699676090266
Fiyatı:19.16 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Estrofem 2 mg 28 Tablet Endikasyonları

Estrofem; doğal veya ameliyat sonrası menopoza bağlı, östrojen (kadınların adet döneminde önemli rol oynayan bir grup steroid hormondur) yetersizliği belirtilerinin (sıcak basması, uyku bozuklukları, ürogenital atrofi, atrofik vajinit ve bunun yanında eşlik eden ruh hali değişiklikleri) tedavisinde, postmenopozal (menopoz sonrası kanamalar) olarak hızlanan kemik kaybının önlenmesinde kullanılır. Histerektomi geçirmemiş hastalarda estrojen mutlaka ardışık olarak verilmiş bir progestinle takviye edilmelidir.

Estrofem Fiyatı

Estrofem 2 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.16 TL dir. Novo Nordisk İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699676090266 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Estrofem 2 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Estradiol


Estrofem ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Estrofem 2 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiol

Estrofem 2 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Estrofem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.