İlaç

Ethylex 50 mg 28 Tablet

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Alkol Bağımlılığı İlaçları - Naltreksonİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ethylex 50 mg 28 Tablet
Firma:Dem İlaç
Etkin Madde:Naltrekson
ATC Kodu:N07BB04
Kamu Kodu:A10379
Barkod:8699769090012
Fiyatı:127.47 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ethylex 50 mg 28 Tablet Endikasyonları

Ethylex alkol ile afyon veya afyondan türetilmiş uyuşturucu olan opiyat bağımlılığının yoksunluğa dayandırıcı fizyolojik terapi de içeren çok yönlü tedavisinde kullanılan bir ek tedavidir.

Ethylex 50 mg 28 Tablet Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı: Eğer hamile iseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız Ethylex'i kullanmadan önce durumu doktorunaza söyleyiniz. Gebelik döneminde Ethylex'i kullanıp kullanmayacağınıza doktorunuz risk/yarar ilişkisini değerlendirerek karar verecektir. Tedavide başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hemen doktorunuz veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Emziren annenin Ethylex'i kullanıp kullanmaması gerektiğine doktoru tarafından yapılacak risk/yarar değerlendirmesinden sonra doktoru tarafından karar verilir.

Çocuklarda Kullanımı: Ethylex 18 yaşın altında bulunan çocuk ve gençlerde kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda Kullanımı: Ethylex'in yaşlılarda kullanımına dair yapışmış olan spesifik bir çalışma yoktur.

Ethylex Fiyatı

Ethylex 50 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 127.47 TL dir. Dem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699769090012 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Ethylex 50 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Naltrekson


Ethylex ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Ethylex 50 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Alkol Bağımlılığı İlaçları - Naltrekson

Ethylex 50 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ethylex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.