İlaç

Ex-Lovir Krem %1 2 g

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar - Topikal Kemoterapötik İlaçlar - Antiviral İlaçlar - Pensiklovirİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ex-Lovir Krem %1 2 g
Firma:Triozer İlaç
Etkin Madde:Pensiklovir
ATC Kodu:D06BB06
Kamu Kodu:
Barkod:8680053350011
Fiyatı:16.43 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ex-Lovir Krem %1 2 g Endikasyonları

Ex-Lovir pensiklovir etken maddesine sahip, topikal kullanımlı bir ilaçtır. Ex-Lovir uçuk olarak bilinen herpes labialis hastalığının tedavisi için kullanılır.

Ex-Lovir Krem %1 2 g Kullanımı

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde önerilmediyse, Ex-Lovir'i gün içerisinde 2'şer saatlik aralarla (günde yaklaşık 8 kez) uçuğunuza uygulayınız. Emin olmadığınız durumlarda doktorunuza ya da eczacınıza danışınız! 4 günlük tedavinin ardından uçuğunuzda bir iyileşme olmazsa ya da aksine kötüleşirse doktorunuza danışınız.
Uçuğun ilk belirtisinden itibaren mümkün olan en kısa süre de tedaviye başlayınız. Fakat uçuğunuzda kabarcık oluştuktan sonra da Ex-Lovir'i kullanabilirsiniz.

Ex-Lovir 12 yaşın üzerindeki hastaların kullanımına uygundur.

Ex-Lovir Krem %1 2 g Fiyatı

Ex-Lovir Krem %1 2 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.43 TL dir. Triozer İlaç firması tarafından satışa sunulan 8680053350011 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Ex-Lovir Krem %1 2 g Etkin Maddesi

Ex-Lovir Krem %1 2 g ilacının etkin maddesi olan Pensiklovir, orjinal ismiyle Penciclovir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 39809-25-1 olup, molekül ağırlığı 253.2578 g/mol, formülü ise C10H15N5O3 dir. Pensiklovir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar topikal yoluyla alınır.


Ex-Lovir Krem %1 2 g ilacının ana etkin maddesi Pensiklovir için Kimyasal Yapı Resmi:

Ex-Lovir Krem %1 2 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar - Topikal Kemoterapötik İlaçlar - Antiviral İlaçlar - Pensiklovir

Ex-Lovir Krem %1 2 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ex-Lovir Krem %1 2 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.