İlaç

Exocin Göz Damlası

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Florokinolonlar - Ofloksasinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Exocin Göz Damlası
Firma:Allergan İlaç
Etkin Madde:Ofloksasin
ATC Kodu:S01AE01
Kamu Kodu:A02894
Barkod:8699490561119
Fiyatı:16.78 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Exocin Göz Damlası Endikasyonları

Exocin etken maddesi Ofloksasin olan göze uygulanan bir ilaçtır. Exocin yetişkinlerde ve çocuklarda görülen eksternal göz enfeksiyonlarında; enfeksiyonlu kornea ülseri, blefarit, konjunktivit, tarsit, arpacık gibi hastalıklarda kullanılır.

Exocin Göz Damlası Fiyatı

Exocin Göz Damlası, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.78 TL dir. Allergan İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699490561119 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Exocin Göz Damlası Etkin Maddesi

Exocin Göz Damlası ilacının etkin maddesi olan Ofloksasin, orjinal ismiyle Ofloxacin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 82419-36-1 olup, molekül ağırlığı 361.367503 g/mol, formülü ise C18H20FN3O4 dir. Ofloksasin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, damara enjekte, topikal, göz damlası ve kulak damlası yollarından biriyle alınır.


Exocin Göz Damlası ilacının ana etkin maddesi Ofloksasin için Kimyasal Yapı Resmi:

Exocin Göz Damlası ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Florokinolonlar - Ofloksasin

Exocin Göz Damlası Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Exocin Göz Damlası kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.