İlaç

Fexofen 120 mg 20 Tablet

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Feksofenadin Hidroklorid





İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Fexofen 120 mg 20 Tablet
Firma:Sanovel İlaç
Etkin Madde:Feksofenadin Hidroklorid
ATC Kodu:R06AX26
Kamu Kodu:A03017
Barkod:8699536090214
Fiyatı:14.28 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Fexofen 120 mg 20 Tablet Endikasyonları

Fexofen, feksofenadin etkin maddesi içeren antihistaminik bir ilaçtır.

Fexofen 120 mg, mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) hastalığına bağlı olarak görülen;
• Burun akıntısı
• Burun, damak ve boğazda kaşıntı
• Gözlerde kızarma ve sulanma
gibi belirtilerin giderilmesi amacıyla kullanılır.

Fexofen Fiyatı

Fexofen 120 mg 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14.28 TL dir. Sanovel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699536090214 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Fexofen 120 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Feksofenadin Hidroklorid


Fexofen ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Fexofen 120 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Feksofenadin Hidroklorid

Fexofen 120 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Fexofen kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.