İlaç

Flupen

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Flurbiprofenİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Flupen
Firma:Atayurt İlaç
Etkin Madde:Flurbiprofen
ATC Kodu:M01AE09
Kamu Kodu:
Barkod:869874609....
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Flupen Endikasyonları

Flupen kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılan bir ağrı kesicidir. Flupen osteoartrit, eklem çevresinde bulunan yumuşak dokudaki iltihabi hastalıklar olan bursit ve tendinit, adet dönemi ağrısı, romatoid artrit, osteoartrit ve yumuşak doku yaralanmalarında kullanılır.

Flupen Etkin Maddesi

Flupen ilacının etkin maddesi olan Flurbiprofen, orjinal ismiyle Flurbiprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 5104-49-4 olup, molekül ağırlığı 244.260923 g/mol, formülü ise C15H13FO2 dir. Flurbiprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Flupen ilacının ana etkin maddesi Flurbiprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Flupen ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Flurbiprofen

Flupen Uyarılar

Flupen ve Araç-Makina Kullanımı
Flupen ilacının otomobil, araç veya makina kullanımı yeteneğini etkilediği yönünde bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat yan etkilerinden olan düşüncede dağınıklık, uyuklama ve reflekslerde artış gibi durumlar nedeniyle Flupen kullandıktan sonra otomobil, araç ve makina kullanırken hasta dikkatli olmalıdır.

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Flupen kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.