İlaç

Forziga 10 mg 28 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Sodyum Glukoz Taşıyıcı 2 İnhibitörleri (SGLT2) - Dapagliflozin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Forziga 10 mg 28 Tablet
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Dapagliflozin
ATC Kodu:A10BK01
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699786092730
Fiyatı:157.84 TL
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Forziga 10 mg 28 Tablet Endikasyonları

Forziga, 18 yaş ve üzeri yetişkin hastalarda Tip 2 diyabet isimli bir tür şeker hastalığının tedavisi için kullanılır. Tip 2 diyabetiniz varsa pankreasınız kanınızdaki şeker miktarını düşüren bir enzim olan insülini yeterli üretemez veya vücudunuz, pankreas tarafından üretilen insülini gerektiği şekilde kullanamaz. Bunun sonucunda kanınızdaki şeker yükselir.

Forziga 10 mg, kandaki fazla şekeri idrar yoluyla uzaklaştırarak etki göstermektedir.

Forziga; diyabetiniz diğer diyabet ilaçları, diyet ve egzersiz ile kontrol altına alınamadığında kullanılır.

Metformine karşı dayanıksız olan hastalarda doktorunuz size Forziga'yı tek başına kullanmanızı veya diyabet tedavisi için kullanılan diğer ilaçlarla birlikte kullanmanızı önerebilir. İlaç, başka bir ilaç ile birlikte veya kanınızdaki şeker miktarını düşüren insülin ile birlikte kullanılabilir.

Forziga Fiyatı

Forziga 10 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 157.84 TL dir. AstraZeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786092730 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Forziga 10 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Sodyum Glukoz Taşıyıcı 2 İnhibitörleri (SGLT2) - Dapagliflozin

Forziga 10 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Forziga kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.