İlaç

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet

Solunum Sistemi - Solunum Sisteminde Tıkanma - Astım İlaçları - Adrenerjikler (İnhalan) - Selektif Beta 2 Adrenoreseptör Agonistleri - Formoterolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Formoterol Fumarat
ATC Kodu:R03AC13
Kamu Kodu:
Barkod:8699525520203
Fiyatı:78.35 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet Endikasyonları

Fosthma, bronş adı verilen akciğere giden hava yollarını genişletici bir ilaçtır. Kronik obstrüktif (tıkayıcı) akciğer hastalığı (kısaca KOAH) olarak da bilinen anfizem ve kronik bronşit (kronik bronş iltihabı) gibi diğer hava yolu hastalıklarında nefes alma problemlerinin, hırıltı, öksürük, göğüste baskı hissi ve nefes darlığı gibi semptomların tedavisinde kullanılır.

Fosthma, akut olarak kötüleşen KOAH hastalarında kullanılmamalıdır. Astım hastalarında
kullanılmaz.

Fosthma akciğerlere ulaşan küçük hava yollarını genişletmek ve bunların yaklaşık 12 saat süreyle gevşemiş ve açık kalmasına yardımcı olmak suretiyle nefes almayı kolaylaştırır. Eğer doktorun talimatlarına göre kullanılırsa, FOSTHMA hem gündüz hem de gece hastalığınızın belirtilerini azaltacaktır.

Fosthma Fiyatı

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 78.35 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525520203 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet Etkin Maddesi

Formoterol Fumarat


Fosthma ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Solunum Sisteminde Tıkanma - Astım İlaçları - Adrenerjikler (İnhalan) - Selektif Beta 2 Adrenoreseptör Agonistleri - Formoterol

Fosthma 20 mcg/2 ml 60 Adet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Fosthma kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.