İlaç

Genta 80 mg 1 Ampül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Aminoglikozidler - Diğer Aminoglikozidler - Gentamisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Genta 80 mg 1 Ampül
Firma:İ.E. Ulagay İlaç
Etkin Madde:Gentamisin Sülfat
ATC Kodu:J01GB03
Kamu Kodu:A03330
Barkod:8699508750139
Fiyatı:5.1 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Genta 80 mg 1 Ampül Endikasyonları

Genta 80 mg; hafif enfeksiyonlardan ziyade bazı bakterilerin yol açtığı ağır enfeksiyonlarda; diğer antibiyotiklere dirençli ve özellikle Gram-negatif bakterilerin yol açtığı septisemi, bakteriyemi, sistit, piyelit, üretrit, prostatit gibi idrar yolu enfeksiyonlarında; deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında; osteomiyelit, enfekte yanık, pnömoni, bronkopnömoni gibi solunum yolları ile ağız, boğaz ve kulak enfeksiyonlarında; menenjitte; gonokok enfeksiyonlarında; yeni doğmuşların sepsislerinde Pseudomonas aeruginosa'nm oluşturduğu hayatı tehdit eden enfeksiyonlarda karbenisilin ile birlikte kullanılır.

Genta 80 mg Fiyatı

Genta 80 mg 1 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 5.1 TL dir. İ.E. Ulagay İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699508750139 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Genta 80 mg 1 Ampül Etkin Maddesi

Genta 80 mg 1 Ampül ilacının etkin maddesi olan Gentamisin, orjinal ismiyle Gentamicin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) - olup, molekül ağırlığı 477.59542 g/mol, formülü ise C21H43N5O7 dir. Gentamisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar kasa enjekte, damara enjekte ve cilt yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Genta 80 mg ilacının ana etkin maddesi Gentamisin için Kimyasal Yapı Resmi:

Genta 80 mg 1 Ampül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Aminoglikozidler - Diğer Aminoglikozidler - Gentamisin

Genta 80 mg 1 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Genta 80 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.