İlaç

Gerofen Jel 60 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofen



İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Gerofen Jel 60 g
Firma:Münir Şahin İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M02AA13
Kamu Kodu:A11224
Barkod:8699523340070
Fiyatı:14.83 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Gerofen Jel 60 g Endikasyonları

Gerofen Jel 60 g; omurganın ve diğer eklemlerin iltihabi romatizmal hastalıklarında, kas romatizması, dejeneratif ağrılı eklem hastalıkları, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarının dıştan ve destekleyici tedavisinde etkilidir. Romatizma ve kas ağrıları, sırt ağrısı, burkulma, incinme ve nevraljide topikal analjezik olarak uygulanır.

Gerofen Jel 60 g Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı:
Gerekli olmadığı sürece gebe bayanlar Gerofen Jel'i kullanmamalıdır. Tedaviye başlayan kişi hamile olduğunu farketmesi durumunda hemen doktor veya eczacısına başvurmalıdır.

Gerofen Jel 60 g Fiyatı

Gerofen Jel 60 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14.83 TL dir. Münir Şahin İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699523340070 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Gerofen Jel 60 g Etkin Maddesi

Gerofen Jel 60 g ilacının etkin maddesi olan Ibuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. Ibuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, vücut yüzeyine sürme, rectal ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Gerofen Jel 60 g ilacının ana etkin maddesi Ibuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Gerofen Jel 60 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofen

Gerofen Jel 60 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Gerofen Jel 60 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.