İlaç

Getamisin 20 mg 1 Ampül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Aminoglikozidler - Diğer Aminoglikozidler - Gentamisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Getamisin 20 mg 1 Ampül
Firma:
Etkin Madde:Gentamisin Sülfat
ATC Kodu:J01GB03
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Getamisin 20 mg 1 Ampül Endikasyonları

Getamisin 20 mg; gentamisin'e hassas mikroorganizmaların meydana getirdiği solunum sistemi (anjin, tonsilit, bronşit, pnömoni, ampiyem), üriner sistem (piyelonefrit, sistit, üretrit, prostatit, gonore), kemik ve yumuşak doku (osteomiyelit, peritonit, endometrit) enfeksiyonları ile septisemi, menenjit ve otit'te özellikle etkilidir.

Getamisin 20 mg 1 Ampül Etkin Maddesi

Getamisin 20 mg 1 Ampül ilacının etkin maddesi olan Gentamisin, orjinal ismiyle Gentamicin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) - olup, molekül ağırlığı 477.59542 g/mol, formülü ise C21H43N5O7 dir. Gentamisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar kasa enjekte, damara enjekte ve cilt yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Getamisin 20 mg ilacının ana etkin maddesi Gentamisin için Kimyasal Yapı Resmi:

Getamisin 20 mg 1 Ampül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Aminoglikozidler - Diğer Aminoglikozidler - Gentamisin

Getamisin 20 mg 1 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Getamisin 20 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.